Kocanız Erken mi Boşalıyor ?

Sitemiz kadın hastalıkları ile ilgili olmasından dolayı erkeklerde yaygın olan erken boşalma sorununu yazmamız biraz garip karşılanabilir. Ancak erkeklerde erken boşalma erkek psikolojisi kadar kadının psikolojisinide bozmakta hatta evliliğin psikolojisinide bozabilmektedir.

Türkiye ve diğer doğu toplumlarında ne yazık ki kadınların bu sorunla yüzleşme oranları gerçekten çok yüksektir. Yani bu konuda gerek sizin gerekse kocanızın yalnız olmadığınızı bilmeniz çok önemlidir.

Başlı başına bu sorun üzerine odaklanan https://www.erken-bosalma.com sitesinin verdiği bilgilere baktığımızda özellikle bizim gibi cinselliği bir tabu olarak gören doğu toplumlarında ergenliğe giren erkeklerin cinsel merakları ile kültürel değerlerin çatışması bu sorunun temel sebeplerinden biri olarak ifade edilmiş.

Bu içeriğimize bunu yazarak başlamamızın sebebi erkekler açısından bunu kabullenmek gerçekten çok zor olmasıdır. Bu yüzden tedaviyi kabul etmek gerçekten çok zordur. Bir hastanın iyileşmesinin ilk koşulu kesinlikle rahatsızlığını kabul etmesidir yani ona karşı çıkması inkar etmesi değildir. Yoksa asla ama asla ikinci aşama olan tedavi sürecine geçilemez.  İşte bu başlangıcımızın sebebi bu konuda hiçbir erkeğin yalnız olmadığı özellikle ülkemizde erken boşalmanın erkekler arasında çok yaygın olmasıdır. Erken boşalma sitesinde yer alan bilgileri bu açıdan detaylıca incelmenizi tavsiye ederiz.

Sitede erken boşalmaya sebep olan koşulları psikolojik ve biyolojik olarak ikiye ayrılmata. Genellikle üzerinde durulan konu ise erken boşalma üzerinde erkili olan psikolojik etmenler olarak göze çarpmaktadır.  Sitemizdeki içeriğin kopya olmaması için bu siteden bilgileri birebir kopyalamak yerine sizlere bağlantı vererek paylaşmak istedik. Sitemizde ise kısa bir özet olarak yazdık, detaylı bilgiyi bu siteden alabilirsiniz.

Sitede bu psikolojinin başlangıcının ergenlik süreci olduğu yazmakta. Zaten ergenliğin getirdiği duygu karmaşası arasın birde cinsel konulara merak ve bunla gelen heyecan duygusunun hazza dönüşmesi ile kültürel utanç arasında sıkışıp kalmaktadır erkekler. Çünkü bu süreçte bu durumlarından derin bir utanç duymaktadır. Bu hazzın doruk noktaya çıktığı mastürbasyon esnasında ise erkek yakalanma korkusu ile bunun bir an önce bitmesi için aslında sonradan büyük dert edeceği erken boşalmak için ergenlik döneminde elinden geleni yapmaya çalışmıştır.

Bu açıdan bakıldığında gerçekten çok mantıklıdır, eğer bu konuda hassas bir kocaya sahip değilseniz lütfen bu konuyu okutmanızı ve onlarında değerlendirmelerini aşağıdaki yorum bölümünde paylaşmanızı rica ediyoruz.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir